Srdce Česka

O projektu Srdce Česka

Svět se žene kupředu, mění se a přináší stále nové výzvy a podněty. Není čas se zastavovat a ohlížet. Ale … víme, co všechno ukrývá naše nádherná země? A jsme na naši vlast dostatečně hrdí?

Tyto otázky jsem si v poslední době kladla snad každý den. 

Je mnoho věcí, kterými se můžeme pyšnit. Máme vynikající nápady, které se prosazují u nás i v zahraničí. Skvělé vědce, umělce, sportovce nebo podnikatele. Tak proč neukázat to dobré, co je kolem nás? Právě proto jsem se rozhodla založit projekt Srdce Česka. Mým cílem je představit vám nejen známé osobnosti, ale i neznámé hrdiny nebo i běžné lidi, kteří udělali něco mimořádného, třebaže jejich čin nepřesáhl hranice jedné vesnice nebo okresu. Chci vás inspirovat, ocenit a ze srdce poděkovat. Chci ukázat, že společně dokážeme vždy více.

Srdce Česka ale nemůže být můj projekt. Musí to být NÁŠ projekt. Pojďme spolu hledat lidi, kteří si zaslouží uznání a ocenění. Pojďme hledat ty, na které můžeme být pyšní. Znáte někoho, kdo si zaslouží naše srdce? 

Pojďme se spojit dohromady, pojďme spojit naše srdce a buďme tak silnější!

Vaše Daniela Kovářová


 

Cíle projektu

Hrdost nás nestojí žádné peníze, a přesto s ní tak šetříme. Cílem projektu je podpořit naše národní cítění, dokázat, že i v nelehké době umíme být optimističtí. Že dokážeme spojit naše srdce a vytvořit společně něco jedinečného.


 

Daniela Kovářová

Prezidentka Nadačního fondu Česká Srdce

Je česká právnička, spisovatelka, advokátka se specializací na rodinnou problematiku a politička. Bývalá ředitelka Justiční akademie a v letech 2009–2010 ministryně spravedlnosti České republiky ve Fischerově vládě. Od ledna 2018 zastává pozici prezidentky Unie rodinných advokátů.


SPOLUPRACOVNÍCI

David Růžička

David Růžička, narozený 22. 5. 1969, je plzeňský básník, publicista a spisovatel, který se zaměřuje zejména na odhalování půvabů a zajímavostí regionální historie a památek.

Kromě dětských úspěchů (první místo v literární soutěži Marušky Kudeříkové ve Strážnici, první místo v soutěži Literární Františkovy Lázně a druhé místo v Šumperském létajícím talíři) mu v roce 2001 vyšla básnická sbírka Sen o krásné Kláře. V Plzeňském deníku také publikoval několik let vlastní seriály zaměřené na dějiny Plzně. Velký úspěch čtenářů si získala zejména Plzeňská tajemství (výbor z článků vydala NAVA v roce 2009). Mimo jiné napsal i několik knih pověstí: Malý rodinný inspirativní průvodce po pověstech Klatovska (1997), Strašidla, přízraky a skřítci našich hradů a zámků (2009) a Obři, trpaslíci, vodníci a skryté poklady (2017). Roku 2019 mu v nakladatelství NAVA vyšla kniha Odhalená plzeňská tajemství. Je autorem textů k fotografickým knihám Plzeň včera a dnes (2008) a Plzeň (fotograf Libor Sváček, MCU 2015). Za svou publicistickou činnost obdržel v letech 2009 a 2012 ocenění Prix non pereant (Média na pomoc památkám) v kategoriích v kategoriích tisk a publicistika. Přispívá do řady časopisů jako Vítaný host, Živá historie, Art and Antique nebo Žlutý.


Anna Mimochodková

Marketingová specialistka se zaměřením na online marketing, milovnice vína, kultury, módy 50. let a poznávání krás naší země.

Sdílejte tento článek